Spóźnianie się miesiączki u dziewicy

Mam 19 lat, jestem dziewicą. Miesiączka spóźnia mi już 9 dzień, a od 3 dni boli mnie tak choćbym go miała.. tyle że krwi brak. Nie ukrywam że się masturbuję, ale to raczej nie jest tym spowodowane ? Czy to normalne że czasem takie anomalie występują czy powinnam zrobić jakieś badania ? I jakie ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zaburzenia miesiączkowania mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Inną przyczyną mogą być stres, niewłaściwa dieta czy przemęczenie. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.