Brak okresu od 1,5 miesiąca

Od 1,5 miesiąca spóźniła mnie się miesiączka. Ostatni raz mialam ją 28 sierpnia. Zawsze mialam regularnie cykl miesiączkowy. Nie jestem w ciąży, bo nie współżyję seksualnie. Byłam u ginekologa, który wykonał u mnie badanie USG macicy, które nic nie wykazało. Lekarz przepisał mi na wywołanie miesiączki luteinę. Co mam robić po zaleceniu lekarza biorąc tę luteinę przez tydzień nadal nie wystąpiło krwawienie. Dlaczego miesiączka nie wystąpiła, jaka może być przyczyna.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyną braku okresu mogą być zaburzenia hormonalne, stres, niewłaściwa dieta czy przemęczenie. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie ponowna wizyta u ginekologa.