Spożywanie dużych ilości błonnika

Witam! Czy spożywanie błonnika w nadmiarze (tj nawet 100g dziennie) przez dłuższy okres czasu może być przyczyną występowania skurczy jelit, biegunek, a niekiedy nudności( szczególnie w stresujących sytuacjach)?

Witam Panią,

zdecydowanie nadmiar błonnika może pociągac ze sobą różnego rodzaju dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Mogą to być zarówno skurcze żołądka, biegunki jak i zaparcia. Wszystko w namiarze szkodzi wiec proszę ograniczyć ilość błonnika. Błonnik jest bardzo zdrowy ale nalezy przyjmować odpowiednie dawki dzienne.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk