Spuchnięte górna powieka oka u dziecka

Witam, mój synek ma spuchniętą górną powiekę oka, opuchlizna jest czerwona i nie boli. Synek ma skończony roczek. Co może być powodem tej opuchlizny?

ponad rok temu

Witam!

U dzieci zawsze należy dmuchać na zimne ;-), dlatego proponuje udać się do lekarza okulisty celem oceny opuchlizny, gdyż może być to na tle alergicznym, wirusowym bądź bakteryjnym, a może to być spowodowane ukąszeniem przez jakiegoś owada. Niemniej jednak wizyta u okulisty jest wskazana, gdzie jeżeli okaże się koniecznością zostanie wdrożone odpowiednie dla tak małych dzieci leczenie.

Pozdrawiam serdecznie!