Stan po operacji guza jelita grubego i opis w karcie informacyjnej

Witam. Moja mama jest po operacji guza jelita grubego. Chciałabym się dowiedzieć co oznacza opis w karcie informacyjnej: Inflammatio purulenta abscedens peritumoralis/ Status normalis/ Adhaesio inflammatoria recto-parametrialis/ cervicitis chronica reactiva partim atresiva/ endometrium otium/ cystis follicularis ovarii. Salpinx sine laesionibus/ Absentia metastasium (0/21). Z góry dziękuję

- Zapalenie ropne wstępujące okołoguzowe
/ Status normalis/
- Stan normalny
Adhaesio inflammatoria recto-parametrialis
- Zrosty zapalne odbytniczo-przydatkowe
/ cervicitis chronica reactiva partim atresiva/
- przewlekłe zapalenie szyjki odczynowe częściowo zanikowe
endometrium otium/
- błona śluzowa macicy spoczynkowa
cystis follicularis ovarii.
- torbiel pęcherzykowa jajnika
Salpinx sine laesionibus/
- jajowód bez uszkodzeń
Absentia metastasium (0/21)
- brak przerzutów do węzłów chłonnych w 21 przebadanych