Stłuszczenia na wątrobie i stosowanie leków na refluks żołądka, obniżenie poziomu cukru i ciśnienia
Mam pytanie Mam problem z wątrobą, a mianowicie na USG wyszło mi , że mam stłuszczenia na wątrobie, proszę doradzić mi w jaki sposób mogę się ich pozbyć. Nadmieniam, że zażywam leki na obniżenie cukru, obniżenie ciśnienia, leczę się też na refluks żołądka i obawiam się, że kolejne leki bardzo obciążą mój organizm. Bardzo dziękuję za informację zwrotną.

MĘŻCZYZNA, 60 LAT ponad rok temu
Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa
82 poziom zaufania
Witam,
Stłuszczenie wątroby najlepiej leczyć dietą i ruchem. Nie podał Pan masy ciała, ale pierwszym krokiem jest normalizacja wagi i zmniejszenie obwodu pasa ( o ile jest podwyższony), propnuję zacząć od niskokalorycznej diety i wprowadzenia codziennych spacerów.
Pozdrawiam serdecznie
 Ewa KozĹowska
Szanowna Pani – zbyt mało mam informacji, o Pani stanie zdrowia i konkretnych lekach jakie Pani przyjumje. Jeżeli Pani chce, abym przeanalizował dane wynikające z Pani badań i historii choroby, proszę o kontakt.
w.kawiorski@wp.pl
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg