Stłuszczenia na wątrobie i stosowanie leków na refluks żołądka, obniżenie poziomu cukru i ciśnienia

Mam pytanie Mam problem z wątrobą, a mianowicie na USG wyszło mi , że mam stłuszczenia na wątrobie, proszę doradzić mi w jaki sposób mogę się ich pozbyć. Nadmieniam, że zażywam leki na obniżenie cukru, obniżenie ciśnienia, leczę się też na refluks żołądka i obawiam się, że kolejne leki bardzo obciążą mój organizm. Bardzo dziękuję za informację zwrotną.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

Stłuszczenie wątroby najlepiej leczyć dietą i ruchem. Nie podał Pan masy ciała, ale pierwszym krokiem jest normalizacja wagi i zmniejszenie obwodu pasa ( o ile jest podwyższony), propnuję zacząć od niskokalorycznej diety i wprowadzenia codziennych spacerów.

Pozdrawiam serdecznie

 Ewa KozĹowska

Szanowna Pani – zbyt mało mam informacji, o Pani stanie zdrowia i konkretnych lekach jakie Pani przyjumje. Jeżeli Pani chce, abym przeanalizował dane wynikające z Pani badań i historii choroby, proszę o kontakt.
w.kawiorski@wp.pl

Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg