Stosowanie antykoncepcji hormonalnej a nieregularna miesiączka

Witam! Od lipca przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Vibin mini. Miesiączki dostawałam przy ok 3-4 tabletce placebo. W tym miesiącu dostałam okresu podczas przyjmowania 14stej tabletki, czyli ok 10 dni wczesniej. Nie moge skonsultowac sie z moim ginekologiem poniewaz nie ma mnie w Polsce do świąt. Przestałam brac bo nie wiem jak teraz mam to przyjmowac !! POMOCY, nie wiem jak teraz brac tabletki. :(

Witam serdecznie. Jeżeli przyjmowała Pani tabletki zgodnie z wytycznymi nie ma powodów do obaw o zachowanie ochrony antykoncepcyjnej. Podobne krwawienia śródcykliczne są najczęściej wynikiem wahań hormonalnych. Są to zwykle sytuacje przejściowe.