Stosowanie leków a anemia u 85-latki
Moja babcia ma 85 lat , bierze leki od neurologa takie jak -Clopidogrelum -Lavistina -Toramide -Setal MR -Nasen -Avedol Czy te leki mogą niszczyć hemoglobine ? ( Lekarz stwierdził że ma anemie )

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Niewielka anemia związana może być z występującymi chorobami przewlekłymi chorej i jej wiekiem, znaczna anemia często sugeruje krwawienie - np. z przewodu pokarmowego. Wymienione leki nie wpływają na poziom hemoglobiny, a ich odstawienie może się wiązać z poważnymi konsekwencjami klinicznymi.