Stosowanie leków na rozrzedzenie krwi a możliwość ekstrakcji zęba

Witam, moja mama stosuje leki na rozrzedzenie krwi. Jest to dla niej obowiązkowe od czasu operacji na aorcie i wstawienia stentgraftów. Od jakiegoś czasu bardzo ją boli ząb, według dentystki nadaje się on tylko do wyrwania, ale dentystka nie chce się tego podjąć w obawie przed krwotokiem. Czy jest na to rozwiązanie? Co mama powinna zrobić?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

należy wykonać oznaczenie poziomu INR jest to tzw znormalizowany czas protrombinowy - wielkość tego wskaźnika podpowie nam w jakich warunkach i przy jakim zabezpieczeniu możemy wykonać ekstrakcję
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Pani mama powinna udać się na wizytę do chirurga stomatologicznego. Przeprowadzi specjalistyczny wywiad, obejrzy zęba i skieruje ją na badania krwi, z których będzie wynikało czy może wykonać zabieg. Ew poprosi o konsultację i zgodę na ekstrakcję kardiologa, który opiekuje się Pani mamą.