Noliprel Forte i Spironol stosowane jednocześnie

Dzień dobry, chciałabym zapytać o jednoczesne stosowanie leków Noliprel Forte i Spironol. Choruję od lat na stwardnienie rozsiane i cukrzycę typu II, a ponadto mam niski poziom potasu i często występujące silne obrzęki nóg, na które pomaga tylko lek pod nazwą Spironol 100 (biorę obecnie połówkę dziennie). Mierzę cisnienie i nie mam już wysokiego ale mam problem z tętnem. Waha między 98 a 140. Lekarz zapisał mi Noliprel Forte poł tabletki ale strasznie obniża mi cisnienie, choć nie pomaga na tętno. Co robić? W ulotkach pisze, że leki Spironol i Noliprel Forte nie powinny być stosowane razem. Czy to prawda? I chciałabym również zapytać czy to normalna reakcja, że lek Noliprel Forte tak bardzo obniża ciśnienie? Zastanawiam się czy dalej brać tabletki czy może powinnam je natychmiast odstawić i skonsultować się jeszcze raz z lekarzem, powiedzieć o tych skutkach ubocznych itp. Bardzo proszę o poradę.

Witam. Proponuję przedyskutować dobór leków z lekarzem, szczególnie wskazując na wyniki pomiarów tętna. Wydaje mi się że można by było znaleźć lepsze połączenia lekowe ale to wymaga oceny Pana przypadku dokładnie