PectoDrill a tabletki antykoncepcyjne

Witam. Chciałabym zadać pytanie dotyczące wpływu syropu na kaszel PectoDrill na tabletki antykoncepcyjne. Czy syrop na kaszel PectoDrill osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych? Przeczytałam w internecie, że PectoDrill i tabletki antykoncepcyjne nie powinny być stosowane jednocześnie, ponieważ syrop na kaszel osłabia działanie tabletek. Nie wiem czy to prawda i wolę zapytać tutaj żeby uzyskać poradę. Zastanwiam się czy to możliwe, że po zastosowaniu syropu PectoDrill tabletki antykoncepcyjne uległy osłabieniu? Czy to oznacza, że teraz uprawiając seks powinnam zastosować dodatkowe zabezpieczenie czy jednak mogę być spokojna o kwestię bezpieczeństwa? Nie rozumiem dlaczego PectoDrill ma zły wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych - czy to kwestia jakiegoś składniku zawartego w syropie? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie raczej nie osłabia. Proszę jednak pamiętać, że nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji.