Stosowanie tabletek Belara przy PCOS

Rok temu stwierdzono u mnie PCOS. Od 30.06.15 do 29.02.16 brałam Belarę. Ostatnie plamienie z odstawienia miałam 3.03. Chciałam całkiem odstawić leki, żeby zobaczyć jak sobie organizm poradzi. Widząc, że miesiączka sama nie przechodzi brałam luteinę 24-28.04 2x1 przez 5 dni. Miesiączka do tej pory nie wystąpiła. Wczoraj byłam na usg transwaginalnym i wyszedł mi ślad wolnego płynu. Co to oznacza? Żeby wywołać miesiączkę teraz dostałam Duphaston 3x1 przez 5 dni. Czy nie da rady bez leków?

Co to oznacza?
- zazwyczaj oznacza to jakiś niewielki stan zapalny w narządach rodnych z odczynowym wysiękiem
Czy nie da rady bez leków?
- skoro tak zadecydował ginekolog prowadzący to inaczej się nie da