Stosowanie tabletek Micorygon a bóle brzucha i mdłości

witam od maja stosuje microgynon, przed ostetnia miesiaczką mialam objawy takie jak w ciąży (napiecie w piersiach, ciagniecie w dole brzucha, mdlości. Jednak w czasie 7 dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek pojawila się miesiączka, rozpoczęłam następne opakowanie , biore juz tydzie a te objawy dalej się utrzymują. robiłam test ciężowy, wyszedl negatywnie (2 razy), byłam równiez u ginekologa, nie stwierdził ciąży. Nie mam pojęcia co o tym myśleć...co robić...mam 43 lata. Prosze o odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem zmian w gospodarce hormonalnej w związku z jakimś czynnikiem, np. zmianą diety, klimatu, stresem, itd. Jeśli dwa testy są negatywne, a ponadto konsultowała się Pani ze specjalistą ginekologiem, który wykluczył ciążę, to zdecydowanie nie ma powodów do niepokoju.