Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Daivobet a inne leki

Witam serdecznie. Potrzebuję pomocy w sprawie łuszczycy i leków stosowanych w jej leczeniu, między innymi żelu Daivobet. Zacznę od tego, że od roku łuszczyca występuje na głowie, a teraz zostały zaatakowane również paznokcie. Moje pytanie dotyczy żelu Daivobet na leczenie skóry głowy, który kupiłam, ale jeszcze nie zaczęłam stosować. Nie wiem, czy żel Daivobet mogę bezpiecznie stosować z lekiem o nazwie Pimafucort. Czy stosowanie żelu Daivobet w mojej sytuacji nie przyniesie żadnych skutków ubocznych? Może Daivobet ma jakiś zamiennik, który będzie bezpieczniejszy przy innych lekach? Zastanawiam się też, jaki lek zastosować na paznokcie? Proszę o poradę, czy maść cynkowa będzie dobra. Czy mogę te wszystkie leki stosować jednocześnie? Czy składniki żelu Daivobet, Pimafucortu i maści cynkowej nie będą wchodziły ze sobą w jakieś reakcje? Z góry dziękuje za odpowiedź.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Leki biologiczne na łuszczycę

Łuszczyca to schorzenie skóry. Kiedy pojawiają się jej objawy, konieczne jest specjalistyczne leczenie. Więcej o lekach na łuszczycę można dowiedzieć się z filmu.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Jeśli wymienione leki zalecił Pani specjalista dermatolog, to jak najbardziej może Pani stosować je jednocześnie. Jeśli nie zalecił tego dermatolog, proszę leków nie łączyć. A propos paznokci, maść cynkowa zdecydowanie nie będzie wystarczająca. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który oceni paznokcie oraz zaleci właściwe leczenie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy