Stosowanie znieczulenia w ciąży

Dzien dobry Polamal mi sie zab 5-ka na dole i niestety zostal korzen A zab byl do wyrwania wczesniej ale jestem w ciazy 13 tydzien i moje pytanie czy mozna juz na tym etapie brac znieczulenie i w razie czego szyc dziaslo Nie wiem jak bedzie przebiegalo rwanie ale obawiam sie ze trzeba bedzie dziaslo rozcinac :( Prosze o pomoc

Małgorzata Panek

Znieczulenie zęba nie jest przeciwwskazane w ciąży. Należy jednak uprzedzić stomatologa, że jest Pani w ciąży, aby mógł zastosować odpowiednie leki.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Obawiam się, że stomatolog odmówi znieczulenia. Najlepiej aby skonsultowała się Pani ze swoim ginekologiem i jeśli on wyrazi zgodę, proszę wziąć tą informację na piśmie, nie sądzę by bez tego stomatolog użył znieczulenia. Zwłaszcza na początku ciąży zawsze takie znieczulenie to podwyższone ryzyko...