Stosunek bez zabezpieczenia po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam. Przez około rok czasu brałam tabletki hormonalne Novynette. W ty miesiącu przestałam je zażywać, ponieważ zaczęłam się źle czuć. W środę- czwartek dostałam okres (6-7 listopad) Skończył się w poniedziałek do południa (11 listopad). W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do stosunku bez zabezpieczenia tzn partner . Nie skonczyl we mnie ale po pewnym czasie bez umycia sie zaczelismy znow rowniez bez wytrysku we mnie. Jakie jest prawdopodobieństenstwo ze jestem w ciazy ???

Lek. Marta Gryszkiewicz

Istnieje ryzyko, że doszło do zapłodnienia. Ustalenie dnia owulacji (zakładając że do niej doszło/dojdzie) jest trudne z powodu odstawienia tabletek w ostatnim cyklu.
Należy pamiętać, że plemniki znajdują się nie tylko w spermie, ale także w preejakulacie wydzielanym podczas całego stosunku.
Po minimum 2 tygodniach od dnia stosunku potencjalnie prowadzącego do zapłodnienia, należy wykonać test ciążowy, aby to zweryfikować. Wcześniejsze wykonywanie testów ciążowych z moczu nie ma sensu, gdyż ich wyniki będą niewiarygodne.