Krwawienie z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

4 tygodnie po pettingu w kotrym moglo dojśc do przeniesienia na placu bylam u lekarza ktory powiedział ze endo cienkie. 6 tygodni po tej samej sytuacji lekarz powiedzial z ekrwawienie z odstawienia powinnam dostać. powiedział, ze sluzowka macicy sie powieksza. Czy zobaczylby w 2D juz jakiś pęcherzyk gdybym byla w ciazy pomimo tego, ze bylam jeden dzien przed rozpoczeciem krwawienia z odstawienia? Czy endometrium powieksza sie przed krwawieniem z odstawienia? biore tab tylko 2 wzieta z 9h opozn.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, endometrium poszerza się przed krwawieniem z odstawienia, dlatego ginekolog jest w stanie ocenić czy dojdzie do krwawienia.
Jeśli obawia się Pani ciąży, powinna Pani wykonać test ciążowy.
Jednak ryzyko, że doszło do zapłodnienia jest znikome.