Stosunek w ostatnim dniu krwawienia po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Po 4 latach stosowania antykoncepcji postanowiłam w porozumieniu z lekarzem odłożyć tabletki, Po skończonym opakowaniu w ostatnim dniu krwawienia z odstawienia współżyłam bez zabezpieczenia. Czy istnieje ryzyko ciąży? Czy lepiej będzie zażyć kolejny blister dla bezpieczeństwa?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli odstawi Pani tabletki to należy liczyć się z ryzykiem ciąży. Najbardziej rozsądny postępowaniem wydaje się być przyjęcie kolejnego blistra w celu utrzymania ochrony przed ciążą.