Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - czy mogę zajść w ciążę?

W czwartek wzięłam ostatnią tabletkę i postanowiłam je odstawić. Następnie w środę kochałam się i niestety prezerwatywa nam pękła. Miiałam wtedy 4 dzień okresu. Czy jest prawdopodobieństwo, że będę w ciąży?? I mam jeszcze jedno pytanie: czy jeśli stosowałam stosunek przerywany jest możliwość zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Wraz z odstawieniem antykoncepcji hormonalnej niezbędne jest stosowanie zamiennych metod zabezpieczenia. Dotychczas wykonywane 7dniowe przerwy były okresem zabezpieczonym jedynie dzięki przyjęciu kolejnej tabletki w 8 dniu jej trwania.
Niezastosowanie żadnej metody antykoncepcji lub użycie jej niezgodnie z zaleceniami może doprowadzić do zapłodnienia. Tak też jest i w Pani przypadku. Jeżeli chce mieć Pani pewność, że nie zajdzie w ciążę, sugerowałabym przyjąć jeszcze jedno opakowanie tabletek wg starego schematu. Takie postępowanie zapewni Pani stałą ochronę. Po zakończeniu blistra odstawi Pani tabletki tak jak planowała.

Stosunek przerywany jest najbardziej zawodną metodą antykoncepcji. Wskaźnik Pearla wynosi dla niej ok 20%, co oznacza, że 20% kobiet stosujących jedynie tę metodę antykoncepcji zajdzie w ciążę w przeciągu roku. Zdecydowanie zachęcam zatem do wybrania alternatywnych metod. Więcej informacji na ten temat znajdzie Pani tutaj: http://abcantykoncepcja.pl/ktora-metode-antykoncepcji-wybrac
Pozdrawiam