Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jakie jest ryzyko zajścia w ciążę?

Biorę tabletki antykoncepcyjne od ok. 4 lat. Około 11-15 tabletki nie brałam już do końca cyklu. Pojawił się "drugi okres". Później kochałam się z moim partnerem i nie zabezpieczaliśmy się, tylko wyjmował wcześniej. Czy jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Bardzo proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Wraz z odstawieniem tabletek skuteczność antykoncepcyjna tabletek zanika. Przy takim postępowaniu wskazane jest stosowanie innych metod antykoncepcji. Jeżeli do stosunku doszło już po zrezygnowaniu z kontynuowania przyjmowania tabletek z blistra, istnieje stosunkowo wysokie ryzyko ciąży.
Pozdrawiam