Stosunki bez wytrysku a pozytywny test ciążowy

Witam podczas stosunku nie dochodzili nigdy do wytrysku w wewnątrz pochwy zawsze kończyło sie wytryskiem na zewnątrz czy mozliwe aby żona zaszła w ciąże robiliśmy test i wyszedł pozytywnie proszę o ocenę 100% pewny jestem ze nie kończyłem w środku pozdrawiam konrad

Lek. Marta Gryszkiewicz

Oczywiście, że istnieje możliwości zapłodnienia! W preejakulacie wydzielanym przez mężczyznę podczas trwania całego stosunku także znajdują się plemniki (w dużo mniejszej ilości niż w ejakulacie, ale jednak...). Żona powinna się zgłosić do ginekologa w około 6 tygodniu ciąży, w celu jej potwierdzenia i oceny rozwoju przez lekarza w badaniu USG.