Strach przed porażką u 21-latki

Dwa razy podchodziłam do studiów,dwa razy je zawaliłam. Jestem na skraju załamania. Jestem chyba intelektualnym zerem, totalnym beztalenciem i życiowym nieudacznikiem. Chcę jeszcze raz podjąć studia, ale piętno porażki mnie paraliżuje. Jak sobie z tym poradzić?

Witam, Wyobrażam sobie, jak bardzo trudno jest Pani radzić sobie z tak głęboko raniącymi myślami o sobie. Zachęcam Panią do poszukania źródeł tych przekonań, które uniemożliwiają Pani samorealizację, poznanie ich pomoże oddzielić rzeczywistość od wyobrażeń i umożliwi Pani podjęcie działania. Powinna Pani podjąć psychoterapię. Pozdrawiam

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa i przyjrzenia się przyczynom porażek i wycofywania się. Praca nad sobą- samoocena, poczuciem sprawstwa i bezpieczeństwa- pozwoli Pani lepiej odnajdować się w życiu i realizować swoje możliwości.

Dobry wieczór,
Ma Pani dużo negatywnych myśli i przekonań na temat obrazu siebie i własnych kompetencji. Rozumiem, że kosztuje to Panią sporo cierpienia i dyskomfortu. Chciałabym zachęcić Panią do skorzystania z usług terapeuty, który pomoże poszukać źródła tak niskiego mniemania o sobie i zaleci dalsze kroki terapeutyczne. Samoakceptacja i wiara we własne kompetencje pozwoli Pani zdystansować się do codziennych trudności i niepowodzeń.
Powodzenia, pozdrawiam
Katarzyna Batugowska

Dzień dobry, nie pisze pani o przyczynach przerwania studiów. Pomocna może okazać się konsultacja psychologiczna, podczas której przyjrzy się pani przyczynom lęku i niskiej samooceny w związku ze studiami. Psycholog zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
Wypowiada Pani pod swoim adresem bardzo dużo krzywdzących, negatywnych myśli. Zachęcam do tego, aby zadbać o siebie, znaleźć przyczynę niepowodzeń. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam