Stres i wysiłek fizyczny a 10-dniowe opóźnienie okresu

Witam! Okres spóźnia mi się już prawie 10 dni. Miałam jedną sytuację, która mogła doprowadzić do ciąży (chłopak doszedł w odbycie i mogło coś do pochwy spłynąć). Dodam, że miałam ciężki pod względem fizycznym luty. Robiłam test ciążowy - wyszedł negatywny. O co może chodzić ? Czy jestem w ciąży czy po prostu wysiłek fizyczny, stres (zmiana studiów, kłótnia z rodzicami) spowodował opóźnienie ? Czy i kiedy robić kolejny test i może już test z krwi (betę) ?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

jeśli test wyszedł negatywny to zapewne przyczyną tego stanu jest stres oraz wysiłek fizyczny jak Pani słusznie zauważyła. Jeśli okres nie pojawi się w ciągu 14 dni sugeruje wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam.