Stres oraz wypadanie włosów, bóle głowy i bóle brzucha

Witam, mam problem. Zaczęłam w tym roku studia i od tej pory towarzyszy mi dużo stresu. Miesiąc temu zaczęły mi wypadać włosy, czasem mam bóle głowy (myślę że to właśnie przez stres). Czasem tak się denerwuję, że boli mnie brzuch i jest mi niedobrze. To taki jakby ścisk w okolicach jelit. Nie umiem sobie z tym poradzić. Problem w tym że to nie zdarza się sporadycznie lecz cały czas. Proszę o radę, co mam zrobić w tej sytuacji.

Witam. Aby skutecznie radzić sobie ze stresem proponuje skontaktować się z psychologiem. 1. Poznaj, co Cię stresuje!Najlepiej wypisać to, co nas stresuje na kartce papieru. 2. Wyeliminuj niepotrzebny stres! 3. Zaakceptuj stres, którego nie da się wyeliminować! Sytuacji, których nie da się wyeliminować, jest bardzo dużo.
Takie sytuacje należy zaakceptować – po prostu się z nimi pogodzić. Należy pamiętać o tym, że stres jest tak naprawdę naszą reakcją na bodziec zewnętrzny. Tylko od nas zależy, czy dana sytuacja wywołuje u nas reakcję stresową, czy nie. 4. Uśmiechaj się!
Śmiech to jeden najprostszych i najbardziej skutecznych sposobów na radzenie sobie ze stresem. 5. Użyj wyobraźni w walce ze stresem! m.in. submodalności, miejsce marzeń. 6. Uprawiaj sport! 7. Miej kogoś bliskiego! Troszcząc się o innych zapominamy o swoich problemach! W pewnej łagodnej formie stres jest potrzebny po to, aby motywować nas do działania i pobudzać nasz umysł. Zatem dbaj o właściwy poziom stresu, optymalny dla Twojego osobistego rozwoju!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza