Stwierdzony zespół paranoidalny a świadomość objawów psychotycznych

Witam, mam stwierdzony zespół paranoidalny ale mój terapeuta twierdzi, że to błędna diagnoza ponieważ uważa, że ja jestem świadoma moich objawów psychotycznych. Nie jestem pewna czy ten Pan ma rację ponieważ gdy przeżywałam te objawy psychotyczne to jestem pewna że nie byłam ich świadoma dopiero gdy lekarz psychiatra przepisał mi neuroleptyk po którym poczułam jak w innym świecie i przeczytałam w internecie na co są neuroleptyki to zrozumiałam że miałam takie objawy czy moj terapeuta ma rację?

Bardzo trudno odpowiedzieć na Pani pytanie bez posiadania większej ilości szczegółów. Jednakże w leczeniu zarówno zaburzeń neurotycznych, jak i psychotycznych bardzo ważnym elementem jest tzw. wgląd pacjenta. Jest to moment, w którym pacjent m.in. zaczyna zdawać sobie sprawę ze swoich objawów, ich mechanizmów itd. Wgląd jest bardzo ważny dla powodzenia terapii. Jednakże trudno przy tak krótkim opisie i pozbawieniu szczegółowych informacji na temat Pani i Pani choroby jednoznacznie stwierdzić czy jest Pani świadoma, nieświadoma, ma wgląd, nie ma...Jest to temat do omówienia przez Panią z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam.