Sucha skóra na dłoniach a stosowanie płynu antybakteryjnego do rąk

Witam, od pewnego czasu używam płynu antybakteryjnego do rąk (brzydzę się zarazków, ale to jeszcze nie jest fobia, panuję nad tym ;) - i ostatnio zauważyłam, że skóra na dłoniach zrobiła się jakaś taka wysuszona... używam kremu, ale to niewiele pomaga. Z płynu nie chcę rezygnować, ale z drugiej strony zależy mi na efekcie czystości, gdy nie mam możliwości umycia rąk. Krem do rąk mam zwykły, z mocznikiem - choć nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie.. Czy muszę odstawić płyn?

Witam serdecznie.
Jeśli używa Pani płynu do dezynfekcji rąk częściej niż 1-2 razy dziennie, to rzeczywiście może powodować on wysuszenie skóry. W tej sytuacji radziłabym pomyśleć o ograniczeniu jego stosowania i zaopatrzeniu się w dobry krem nawilżający.