Jak leczyć popękaną skórę dłoni?

Witam :) Jak najszybciej zagoić popękaną skórę na dłoniach? Muszę przyznać, że pandemia wyzwoliła u mnie bardzo częste mycie rąk. Myje po każdym jedzeniu, przed i po każdym wyjściu z mieszkania (nawet gdy wychodzę do piwnicy). Dlatego pytanie o jak najszybsze zagojenie, bo zdarzają się pęknięcia aż do krwi, co w obecnej sytuacji praktycznie blokuje każde moje wyjście. Od dłuższego czasu nie używam już płynów dezynfekcyjnych, myję ręce samą wodą z mydłem, a skóra i tak na tym cierpi. Początkowo smarowałem jakimś pierwszym lepszym kremem do rąk, później miejscowo też kremem Nivea, ale skóra i tak jest bardzo sucha. Teraz miejscowo wcieram miąższ z liści aloesu, trochę się goi. Lecz czy jest jakiś sposób na przyśpieszenie tego? Może jest jakiś regenerujący krem? Swego czasu używałem też żelu aloesowego, ale nie wiem czy on pomaga. I do tego też chciałbym się odnieść z zapytaniem do Państwa. Chciałem też zrezygnować z tak częstego mycia rąk, ale sumienie nie pozwala :) Z góry dziękuję i pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na kurzajki

Kurzajki to nieestetyczne zmiany, które powstają na skórze. Istnieje wiele metod na pozbycie się ich. Mogą to być również domowe sposoby. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o naturalnych sposobach na kurzajki.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, płyny dezynfekujące, zawierające w swoim składzie wysokoproentowy alkohol, doprowadzają do przesuszenia skóry, a tym samym niwelują barierę ochronną i mogą prowadzić do tworzenia się mikrourazów. Zwykłe kremy mogą nie wystarczyć – sugeruję zakup preparatów aptecznych z dodatkiem mocznika, mogą to być kremy do pielęgnacji skóry atopowej. Dodatkowo warto stosować krem witaminowy albo z hydrokortyzonem np. na noc. Warto zrezygnować z tradycyjnego mydła na rzecz nawilżającego. Dobrze byłoby ograniczyć kontakt dłoni z płynem antybakteryjnym oraz wodą, ale w obecnej sytuacji epidemiologicznej jest to niemożliwe. Proszę również wypróbować domowe metody walki z suchą, pergaminową skórę – np. stosowanie okładów z siemienia lnianego czy nacieranie dłoni oliwą z oliwek. Szczegółowe receptury znajdzie Pan pod tym adresem: https://uroda.abczdrowie.pl/sposoby-na-suche-dlonie. Warto też zadbać o zaimpregnowanie wrażliwej skóry przed czynnikiem drażniącym, to jest mydłem czy żelem antybakteryjnym. Do tego celu świetnie nadadzą się produkty zawierające parafinę albo wręcz zabiegi parafinowe na skórę dłoni – natłuszczą ją i "uodpornią" na czynniki zewnętrzne. Jeśli jest Pan zainteresowany, to w tym artykule dowie się Pan wszystkiego o wykorzystaniu parafiny w celach kosmetycznych: https://uroda.abczdrowie.pl/sposob-na-piekna-skore-parafina. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan skóry, zbada ją . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.



www.lenartowiczclinic.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty