Swędzenie skóry twarzy po stosowaniu maści na trądzik

Na mojej twarzy pojawił się trądzik w łagodnej postaci. Stosuje maść przepisana przez dermatologa, która bardzo wysusza skórę, powoduje pieczenie i swędzenie. Po odstawieniu maść na tydzień znów do niej powróciłam i dalej odczuwam pewne swędzenie po jej zastosowaniu. Stosuje krem nawilżający, ale zapobiega on w 100% negatywnym efektom stosowanej maści.Czy w sytuacji takiej reakcji skóry twarzy na maść, warto ją stosować dalej czy też lepiej udać się do dermatologa po inny preparat?

Witam. W tej sytuacji należy ponownie skonsultować się z dermatologiem który rozważy zamianę preparatu na inny, łagodniejszy.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.