Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Swędzenie skóry twarzy po stosowaniu maści na trądzik

Na mojej twarzy pojawił się trądzik w łagodnej postaci. Stosuje maść przepisana przez dermatologa, która bardzo wysusza skórę, powoduje pieczenie i swędzenie. Po odstawieniu maść na tydzień znów do niej powróciłam i dalej odczuwam pewne swędzenie po jej zastosowaniu. Stosuje krem nawilżający, ale zapobiega on w 100% negatywnym efektom stosowanej maści.Czy w sytuacji takiej reakcji skóry twarzy na maść, warto ją stosować dalej czy też lepiej udać się do dermatologa po inny preparat?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Witam. W tej sytuacji należy ponownie skonsultować się z dermatologiem który rozważy zamianę preparatu na inny, łagodniejszy.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy