Świąd odbytu a hemoroidy

Witam serdecznie ponowne ! Moja 20 letnia siostra cierpi na świąd odbytu, najpierw myślała, że to owsica wykluczona badaniem , potem hemoroidy ale też po badaniu lekarskim wykluczone a świąd odbytu ciągle jest o różnych porach. ale zauważyła, że jak nie wypróżnia się to on się nasila po wypróżnieniu jest ciupek lepiej . Co może być przyczyną ???????????????

Witam serdecznie. Odpowiedzialnym za podobne objawy może okazać się infekcja bakteryjna lub grzybicza. Warto także wspomnieć o syndromie tzw mokrego odbytu, który także powoduje odczucie swędzenia.