Szanse na wyleczenie choroby Hashimoto

Witam ponownie. Moje pytanie dotyczy szans wyleczenia choroby Hashimoto przy następujących parametrach: TSH - 4,68, ANTY TPO - 12,50 (<34,00) ANTY - TG - 1229,00 (<115,00), TG - 0,28 (1,40 - 78,00). Czy dieta pomogłaby wyleczyć zaburzenia układu odpornościowego przyczyniające się do rozwoju niedoczynności tarczycy Hashimoto? Czy są jakieś inne metody walki z tą chorobą czy też do końca życia należałoby zażywać preparaty L-tyroksyny? Tak bardzo chciałabym odzyskać sprawność sprzed choroby...

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

dieta ma charakter wspomagajacy, niestety dietą nie można wyleczyć choroby Hashimotą, ale prawidłowe żywienie bardzo wspomaga układ odpornosciowy i pomaga pacjentom utrzymać należną wagę ciała.

Pozdrawiam