Szczepienie dziecka po kontakcie z ospą wietrzną

witam mam pytanie:) Moja 9 miesięczna córka ma w pon 3 szczepienie obowiązkowe (DTPw ,Hib, polio) , ale niewiem czy można ją szczepić,ponieważ 2 tyg temu miała kontakt z dziećmi po ospie wietrznej. Koleżanka mówi,ze trzeba czekać ponad miesiąc, ale to strasznie długo,a szczepienie i tak się przeciągnęło 4 miesiące... więc mogę ją zaszczepić czy nie?

lepiej odczekać do 21 dni po kontakcie z ospa bo może okazać się że wyskoczy ospa a szczepienie w trakcie ospy może dziecku zaszkodzić i wywołać powikłania.