Szybkie przybieranie na wadze u 32-miesięcznego dziecka

Witam, mam 32 miesięczną córeczkę. Mała ma 103 cm wzrostu i waży 25 kg. Przy narodzinach ważyła 3850 i od początku bardzo szybko przybierała na wadze. Oboje z mężem w dzieciństwie mieliśmy problemy wagowe. Mała codziennie jest na długim spacerze, jest aktywnym dzieckiem i wesołym, w ciągu dnia nie je dużo, staramy się jej nie dawać słodyczy ani słodkich soków i wprowadzać zdrowe nawyki, mimo to waga nie spada, nie wiem co robić, czy mogę wybrać się z nią do dietetyka? Czy jeszcze za wcześnie?

Mgr Klaudia Wita Dietetyka

Do dietetyka zawsze warto się udać w celu przeanalizowania sposobu żywienia dziecka i eliminacji popełnianych błędów żywieniowych. Pomóc powinien również lekarz pediatra, być może szczegółowe badania wykażą przyczynę np. zaburzenia hormonalne. Pozdrawiam, w razie potrzeby zapraszam do mojego gabinetu w Rybniku lub Gliwicach www.gabinet-dietetyczny.com

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

W tym wieku warto skontakować się z lekarzem pediatrą oraz przeprowadzić analizę sposobu żywienia dziecka u dietetyka. Pozdrawiam

Mgr Klaudia RÄczkowska

Z takim małym dzieckiem należy najpierw udać się do pediatry, zrobić badania krwi, moczu i wykluczyć przyczyny zdrowotne nadwagi. Dietetyk pomoże na pewno Pani przeanalizować dotychczasowy jadłospis dziecka i wskaże jak karmić dziecko aby nie przybierało tak szybko na wadze. Tak małych dzieci się nie odchudza, wprowadza się zdrowe nawyki żywieniowe, dużo ruchu i w miarę jak rośnie sylwetka też się zmienia.