Przybieranie na wadze 3-miesięcznej córki

Moja córeczka za 2 dni skończy 3 miesiące. Waga ur. 3800g, a dziś na szczepieniu po zważeniu okazało się, że waży 7150g. Od początku była duża i szybko przybierała na wadze a dodam że karmię ją wyłącznie piersią. Dziś pediatra (inny niż dotychczas) powiedziała żebym podawała jej wodę lub herbatki, ponieważ jak mała nie śpi to dopomina się o pierś nawet co 1 godz.Spróbuję z tą wodą, ale martwię się co będzie jeżeli nie da się "oszukać", co wtedy robić?

Milena Lubowicz

Rzeczywiście przyrost masy ciała jest duży. Może w chwili gdy dziecko domaga się jedzenia pomoże smoczek-uspokajacz albo np. wyjście na spacer? Ale też proszę się specjalnie nie martwić, niedługo dziecko będzie dużo bardziej aktywne i już nie będzie miało tyle czasu na jedzenie:)
Pozdrawiam