Szybkie przywiązywanie się do kobiet

Witam, mam problem w związkach z kobietami. Polega on miedzy innymi na tym iż za szybko się przywiązuje a także narzucam zbyt szybkie tempo. Ze zwykłej znajomości robię nie wiadomo co. Obrażam się o błahe rzeczy i sam się nimi zadręczam. Chorobliwie staram się stworzyć jakikolwiek związek a po miesiącu dochodzę do wniosku, że to jednak nie to. Wystarczy mi, że kobieta zwróci na mnie trochę więcej uwagi i od razu wydaje mi się, że to nie wiadomo co znaczy. Potrzebuję się nauczyć dystansu do tego.

Pewien schemat, który pan zauważył może wynikać z wielu przyczyn, na przykład dużej potrzeby bliskości, niepewności w relacjach, chwiejnego poczucia wartości. Wszystko to można przepracować podczas psychoterapii, do czego serdecznie zachęcam.

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Super, że jest Pan świadomy swojego problemu i widzi jego skutki. To daje dobre prognozy efektywności terapii, do której podjęcia Pana zachęcam. Niestety na skróty się Pan nie nauczy, jak sobie z tym problemem radzić, bo tu siedzą głębsze rzeczy. Pozdrawiam.