Szybkie wpadanie w złość u 37-latki

Witam.Mam dwójkę dzieci syn 9 lat i córka 2,5 roku.Problemem moim jest to że bardzo łatwo wpadam w złość.Wtedy krzyczę,przeklinam nie mam żadnych hamulców.Byle co potrafi mnie wyprowadzić z równowagi.Najgorsze jest to że skupia się ta moja złość na dzieciach.Ale w chwili wybuchu emocji o tym nie myślę.Gdy już emocje opadną zdarza mi się płakać.Jestem wtedy zła na siebie że tak reaguje.Męczy mnie to coraz bardziej.Ale to jest silniejsze czasami ode mnie.Proszę o pomoc bo muszę coś z tym zrobić

Witam Panią,
Opisany przez Panią problem świadczy o trudności w kontrolowaniu emocji, wybuchowości, chwiejności emocjonalnej. Takie objawy mogą być przejawem rozmaitych problemów, np. przeciążenia pracą, zaburzenia osobowości borderline, nadużywania alkoholu, PTSD i wielu innych. Nie można postawić diagnozy na podstawie przytoczonego przez Panią opisu, trudno również zaproponować skuteczną metodę radzenia sobie. Z pewnością pomogą treningi relaksacyjne, dbanie o swoje potrzeby, zapewnienie sobie czasu na odpoczynek. Ale gdyby to nie wystarczyło warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty, który pomoże Pani radzić sobie z emocjami, alby nie krzywdzić siebie i dzieci.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska