Tabletka Escapelle i karmienie piersią

przyjełam tabletke escapelle i karmiłam piersią czy mogłam zaszkodzic tym dziecku?

Lek. Tomasz Budlewski

Escapelle przenika do mleka matki. Narażenie dziecka na Escapelle można zmniejszyć poprzez przyjmowanie tabletki bezpośrednio po karmieniu i nie karmieniu bezpośrednio po przyjęciu preparatu. Proponuję udać się do ginekologa celem otrzymania odpowiednich zaleceń lekarskich. Przydałoby się aby dziecko zostało zbadane przez pediatrę.