Tabletki a myśli samobójcze

witam mam 38 lat i mam mysli samobojcze chcialbym sie dowiedziec czy sa jakies tabletki aby to w jakis sposob zapobiedz

Witam,
Proszę Pana, sytuacja wygląda poważnie, proszę jak najszybciej skontaktować się z lekarzem psychiatrą bądź psychoterapeutą. Takie sytuacje zawsze traktujemy bardzo poważnie. Zawsze w takich sytuacjach warto porozmawiać, specjalista pomoże Panu odnaleźć sens życia, radzić sobie z myślami samobójczymi. Odpowiadając bardziej konkretnie na Pana pytanie, nie ma tabletek działających bezpośrednio na myśli samobójcze, choć można leczyć chorobę, która powoduje myśli samobójcze, także farmakologicznie. W takiej sytuacji zawsze ważny jest kontakt z lekarzem psychiatrą bądź psychoterapeutą! W przypadku kryzysu może się Pan także kontaktować z telefonami zaufania. Zachęcałabym do wizyty u specjalisty.

Tu konieczne jest, aby Pani jak najszybciej skontaktowała się z psychiatrą, który zapisze odpowiednie leki i włączy psychoterapię. Zapewne potrzebuje Pani wsparcia i zrozumienia, trzeba wygadać swoje cierpienie i ból pod okiem specjalisty i zacząć dbać o charakter swoich emocji. Potrzebuje tez Pani ludzi, ruchu, znajomych, wychodzenia z domu, przyjaciółki, znalezienia sensu w życiu. Pozdrawiam

Szanowny Panie, najlepiej w Pana sytuacji byłoby, aby udał się Pan jak najszybciej do lekarza psychiatry oraz psychologa. Myśli samobójcze to poważny problem, którego nie należy bagatelizować. Mogą być one spowodowane różnymi zaburzeniami psychicznymi np. depresją, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami osobowości. Choroby te leczy się zarówno farmakologicznie jak i poprzez psychoterapię. Proszę nie zwlekać z decyzją o podjęciu leczenia.Pozdrawiam, Monika Wysota