Termin porodu a wiek ciąży

Dzień dobry Pani tak racja troszkę dziwnie może to napisałam postaram wyjaśnić sie to bardziej na badaniu USG a raczej na jego zdjęciu wpisany jest termin porodu na 31-maj -2013 czy nie powinien zmienić daty skoro twierdzi ze ciąża ma 5 tygodni (chyba ) to były jego słowa troszkę dziwne jak na ginekologa i powinien jakąś datę podać ? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ostatnią miesiączkę miała Pani 24 sierpnia a Pani cykl trwa średnio 28 dni to termin porodu podany przez specjalistę ginekologa jak najbardziej jest wiarygodny. Aktualnie jest Pani w 12 tygodniu ciąży. W czasie badania mógł być to natomiast 11 tydzień 5 dzień. Proszę się zastanowić, może źle zrozumiała Pani lekarza. 5 tydzień absolutnie nie jest możliwy.