Tęsknota za chłopakiem, który wyjechał za granicę

Dzien dobry, moj chlopak wyjechał nie caly tydzien za granicę do pracy od tego czasu pisze sms niby wszystko dobrze jest ale cos mi nie daje spokoju mianowicie pytam sie czy teskni odpisuje po ktoryms smsm ze tak samo teskni. od jego wyjazdu nie uszlyszalam nawet slowa kocham pisze ze ja jemu nie mowie wszystkiego i ze jedziemy na tym samym wozku. nie wiem co mam myslec . Liczę na odpowiedz Pozdrawiam
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Pani uczucie tęsknoty za chłopakiem, który wyjechał za granicę do pracy, jest całkiem naturalne. Wydaje mi się, że tęsknota nie jest jednak centralnym problemem Państwa związku. Ja tutaj bardziej dostrzegam brak zaufania i wątpliwości, czy partner jest lojalny wobec Pani. Pani nie ufa chłopakowi, Pani chłopak również nie do końca ufa Pani. Bez wzajemnego zaufania do siebie nie uda się Państwu zbudować na dłuższą metę satysfakcjonującego związku, tym bardziej teraz, kiedy Wasz związek jest wystawiony na taką próbę jak rozłąka. Uczucie tęsknoty można starać się przynajmniej zmniejszyć, np. pisząc do siebie SMS-y, telefonując, rozmawiając przez Skype czy komunikując się przez różnego rodzaju czaty czy portale społecznościowe. Można napisać też tradycyjny, romantyczny list. Zaufanie jednak wymaga znacznie większego wysiłku i pracy. Odsyłam Panią do artykułów: Jak sobie radzić z tęsknotą?, Zaufanie w związku, Zaborczość w związku.
Pozdrawiam!

Dzień dobry. Trudno tu coś stwierdzić, lecz wydaje się, ze nie do konca sobie ufacie i że coś się rozluźnia między wami. Czasami jest tak, że nasza intuicja dobrze nam podpowiada i warto jej słuchać, mieć na względzie, więc i Twoja może cie nie zawodzi.
Brabec Magdalena