To objawy nadchodzącej miesiączki czy ciąży?

Witam serdecznie. Czytałam na forum, że pierwsze objawy ciąży można pomylić z nadchodzącą miesiączką. Brałam tabletki antykoncepcyjne około 3 lata, miesiąc temu je odstawiłam. Slyszałam, że organizm może się dłużej regenerować po odstawieniu tabletek, co powoduje opóźnienie miesiączki. Okres powinnam dostać 2 dni temu, rozumiem, że może się spóźniać? Od tygodnia boli mnie brzuch jak przed miesiączką, czasem robi się on wzdęty, czuję jakbym miała w brzuchu pęcherzyki powietrza, ale piersi mnie nie bolą. Te objawy zazwyczaj pojawiają się wieczorem. W przyszłym tygodniu zrobię test, ale chciałabym, abyście odpowiedzieli, czy przed miesiączką też są takie objawy, bo wcześniej bolal mnie tylko brzuch w pierwszy dzień miesiączki.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Różne kobiety różnie reagują na miesiączkę. Objawy mogą ją zwiastować. Mogą również wynikać z ciąży, zwłaszcza, że po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych płodność się zwiększa.