Toksoplazmoza a planowanie dziecka

Witam, w grudniu 2013r robiłam badania na toksoplazmozę wynik z IgM ma 2,12 S/Co , nie jestem w ciąży i nie pyłam. Zrobiłam kontrone badania bo chce zajść w ciąże i nie wiem, co ten wynik może oznaczać ? czy mogę być chora? jesli tak czy po leczeniu tego pasożyta bede mogła zajść w ciążę ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Proszę zalączyć normy laboratoryjne - bez nich interpretacja jest niemożliwa. Różne laboratoria wykorzystują różne metody oznaczania i w związku z tym mają różne normy.