Kobieta , 42 lata Witam. Mam 42 lata. Cykle regularne 28. Kiedy nie dostałam miesiączki udałam się do lekarza , ostatnia miesiączka 24.11.Okazało się , że mam torbiel jajnika 4cm, dwa tyg póżniej miała już 5 cm. Mój lekarz proponował obserwację i zlecił wykonanie HE4 i CA125 : HE4 81,9 norma do 76,2 CA-125 wynik 9,62 norma do 35,00. ROMA przed meno 20,21% <11,4%. Poszłam do innego lekarza po tygodniu i nie ma torbieli. Martwią mnie te wyniki oraz brak miesiączki.Czy powinnam jeszcze wykonać jakieś badania
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie ginekologiczneBadanie ginekologiczne składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwszą jest rozmowa (wywiad lekarski) przeprowadzana przez lekarza z pacjentką, druga to badanie przedmiotowe wewnętrzne (polegające na oglądaniu, dotykaniu, opukiwaniu, osłuchiwaniu), które, w przypadku kobiety, polega na badaniu przez pochwę (per vaginam) i badaniu przez odbyt (per rectum).
  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: