Torbiel szyszynki w wyniku rezonansu głowy

dziendobry. mialam rezenans glowy bez kontrastu i wyszła mi torbiel szyszynki 8x5mm.czy to grozne?czy sie leczy lekami???i czy mozna umrzec od tego??????????blagam odpiszcie na wszystkie pytania konkretnie.mam bole i uciski wglowie zawroty jak stoje lub siedze bez ruchu. sennosc ogolne zle samopoczucie.i uciski w szyji bardzo i po 1 stronie glowy takie bole czesto jakby uciski pulsowanie i słabo mi sie czesto robi i jak ide to jakby wezykiem...

Opisane dolegliwości nie są spowodowane torbielą szyszynki. Raczej sugerują nerwicę. Na ogół torbiel tej wielkości jest zmianą niegroźną i wymaga okresowej kontroli. Dla pewności co do dalszego postępowania z torbielą proszę udać się na konsultację neurochirurgiczną.