Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Torbiel szyszynki w wyniku rezonansu głowy

dziendobry. mialam rezenans glowy bez kontrastu i wyszła mi torbiel szyszynki 8x5mm.czy to grozne?czy sie leczy lekami???i czy mozna umrzec od tego??????????blagam odpiszcie na wszystkie pytania konkretnie.mam bole i uciski wglowie zawroty jak stoje lub siedze bez ruchu. sennosc ogolne zle samopoczucie.i uciski w szyji bardzo i po 1 stronie glowy takie bole czesto jakby uciski pulsowanie i słabo mi sie czesto robi i jak ide to jakby wezykiem...
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Opisane dolegliwości nie są spowodowane torbielą szyszynki. Raczej sugerują nerwicę. Na ogół torbiel tej wielkości jest zmianą niegroźną i wymaga okresowej kontroli. Dla pewności co do dalszego postępowania z torbielą proszę udać się na konsultację neurochirurgiczną.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety