Torbiel w trzustce i śledzionie

Witam ostatnio w badaniu usg wykryto u mnie prawdopodobnie torbiel o wym 12x13cm w okolicy trzustki lub śledziony, niewidoczne w dostępnym badaniu. Czekam na dalsze badania. Proszę o opinię czy to groźne. Co to jest? Dziękuję

Torbiele z reguły w trzustce czy śledzionie są łagodne i niegroźne. Torbiel wykryta w Pani przypadku jest niewielka i zapewne będzie wymagała tylko obserwacji (okresowego USG). Oczywiście trzeba będzie jeszcze przeprowadzić szczegółowa diagnostykę czyli zapewne TK jamy brzusznej celem dokładnej oceny morfologii torbieli. O wszystkim zadecyduje lekarz prowadzący.