Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trądzik i blizny u 14-latki

Witam!Mam 14 lat. Od jakiegoś roku stosuję różne maści, żele do twarzy. Na początku sypało mnie sporadycznie malutkimi krostami a teraz krosty rosną takie olbrzymie że wstyd się czasami pokazać na mieście. Wyciskam je choć wiem że nie powinno się tego robić. Gdy je zaczynam wyciskać to bardzo bolą. Po wyciśnięciu, gdy już powoli giną zostają blizny i dziurki, bardzo to nieprzyjemnie wygląda. I właśnie chcę się spytać jakie są sposoby aby mnie tak nie sypało, aby zlikwidować blizny oraz dziurki.
14 LAT ponad rok temu

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate objawia się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk łysienia skóry, która nie zostaje zapalnie zmieniona. Na temat pierwszych objawów łysienia plackowatego wypowiada się dr Tomasz Wasyłyszyn.

Witam, przy takim natężeniu zmian proponuję izotretynoinę pod kontrola dermatologa oczywiście. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy