Trudności w relacjach z ludźmi ze studiów

Kłopot w relacjach z ludźmi dotyczący tylko osób ze studiów. Zawsze byłam małomówna a teraz zmieniłam uczelnię.. Nie odzywam się, nie umiem nawiązać dłuższej rozmowy. Siedzę sama, na zajęcia przychodzę spóźniona. Mam wrażenie, że nie chcą ze mną rozmawiać, nie lubię się narzucać. Mam pustkę w głowie, siedzę cicho i się uśmiecham, a chce mi się płakać. Nie wiem,co to jest, ale bardzo komplikuje mi życie. Zastanawiam się nawet na rezygnacją ze studiów. Proszę o rady, jak mogę z tym walczyć?

Komunikacja to nie umiejętność, którą człowiek ma wrodzoną, tylko przez całe życie uczy się komunikować. Może Pani próbować sama różnych sposobów zagadywania kolegów na studiach lub udać się do psychoterapeuty i przyjrzeć się jak to jest z Pani sposobem komunikowania się. Często mamy o nim inne wyobrażenie, niż to co zauważają osoby z zewnątrz. Powodzenia.

Objawy nieśmiałości, która łączy się z poczuciem wstydu podczas wystawiania społecznego. Może ośmieszanie w otoczeniu rodzinnym. Coś musiało się zadziałać z dzieciństwie. Warto pójść na psychoterapię. I zrozumieć mechanizmy działające w procesie komunikacyjnym. Poczytać o asertywności. Odzyskiwać poczucie wartości poprzez małe sukcesy. Powodzenia