Jak nawiązywać nietoksyczne relacje z ludźmi?

Dzień dobry. Od bardzo długiego czasu mam problem z nawiązywaniem pewnego rodzaju relacji. Chodzi o to, że w moim poczuciu nawiązuję toksyczne kontakty z konkretnymi osobami- kobietami w wieku 40-50 lat, np. z nauczycielkami. Choć tego nie chcę, w pewnym sensie traktuję je jak "matki". Tęsknię za nimi i bardzo cierpię, gdy przez naturalny obrót spraw (np. ukończenie szkoły) urywa mi się z nimi kontakt. Bardzo chciałabym się dowiedzieć, dlaczego tak się dzieje, bo to już naprawdę frustrujące...

Witam serdecznie, te relacje niekoniecznie można traktować jako toksyczne, choć wiem że z ich powodu bardzo cierpisz i odczuwasz poczucie straty po rozstaniach, gorąco zachęcam Cię do podjęcia psychoterapii w Gabinecie, ponieważ odpowiedź mailowa nie da wyczerpującej odpowiedzi na tak osobisty problem, spotkanie z terapeutą pomoże Ci poznać siebie, rozeznać swoje potrzeby emocjonalne, zrozumieć relacje rodzinne i in, spotkanie ze specjalistą po prostu Ci pomoże :-) Pozdrawiam