Ucisk w klatce piersiowej a zmiany leków

Witam.Przyjmuję PRAMOLAN od 6 tygodni ale w związku z małą skutecznością lekarz zmienił mi na PAROGEN. Nie ukrywam, że trochę boję się tej zmiany. Cały czas mam taki dziwny "ucisk": za mostkiem, czy to może być od nerwicy? Dodam, iż jestem po kons. laryngologicznej, hormony tarczycy również w normie. Badanie w kierunku helicobactera ujemne. W lipcu miałam szczegółowe badania kardiologiczne-czy mogło coś się zmienić od lipca? wcześniej nie miałam "ucisku" i uczucia dławienia i obrzęku w gardle.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości jak najbardziej mogą być somatyczną maską zaburzeń depresyjno-lękowych. Tym bardziej jest to prawdopodobne, że miała Pani wykonane liczne badania dodatkowe, których wyniki są prawidłowe. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem psychiatrą, który prowadzi Pani leczenie.