Uczucie zatkanego nosa po katarze

Dzień dobry. Po ostatnio przechodzonym katarze, który wyleczyłem kilka razy stosując krople Xylometazolin pojawia się u mnie co jakiś czas uczucie zatkanego nosa. Najczęściej w pozycji leżącej ale nie jest to regułą. Czasem pomaga wysmarkanie (albo wręcz wydłubanie zaschniętych smarków), a czasem przechodzi samo po jakimś czasie. Nie pojawiają się u mnie jakieś inne oznaki alergii i dzieje się to w różnych miejscach. Poproszę o poradę

Skoro "wysmarkuje" pan treść, to znaczy że dalej ma pan katar. Proszę o kontakt z lekarzem POZ, który będzie mógł Pana zbadać i zaordynować odpowiednie leczenie.