Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 2 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uraz barku a wynik USG

dzie dobry doznalam urazu barku prawego w pracy zrobiono usg w badaniu usg barku prawego uwidoczniono podwichniecie w stawie obojczykowomostkowym pourazowa entezopatia guzka mniejszego kosci ramiennej krwiak osteofity wyrostka barkowego lopatki .przy poniesieniu czegos, scisnieciu mam bol i nie moc ,ograniczenie i ta wystajaca kosc pod szyja brak pelnego ruchu reka.tzn gora bok
KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy. Prawdopodobnie wynika to z nadwyrężenia aparatu wiezadłowego stawu oraz zmian zwyrodnieniowych. Nie wykluczone, że konieczna jest operacja.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Podwichniecie w stawie mostkowoobojczykowym-w zależności od stopnia podwichnięcia ,czyli jak bardzo wystaje na ogól leczy sie zachowawczo poprzez unieruchomienie ręki na teblaku.W dużym zwichnięciu włacza się leczenie operacyjne-ale troche za mało informacji pan przedstawił.Konieczne ogladnięcie zdjęcia rtg.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy